O nás - Audiovizuální služby | Nahrávací studio Chorus

O NÁS

Začátky studia se mohou datovat kolem roku 2001 ve skutečně provizorních prostorách.

Po nabývání zkušeností, vědomostí a praxe mimo jiné na půdě Českého rozhlasu a během náslechů v ČT a v předních nahrávacích studiích zahájilo studio se zvukařem Vítem Janatou „ostrý provoz“ v listopadu roku 2003. Za dobu trvání se studio i z prostorových důvodů začalo specializovat na nahrávání koncertů, pěveckých sborů, orchestrů a všeobecně klasickou hudbu.

Po návštěvě zlodějů ve sklepních prostorách na starém Spořilově byla technika odstěhována a studio na nějakou dobu přestalo téměř fungovat (rok 2014). Následující rok rozhodnul o budoucnosti studia – veškerou akustickou hudbu jsme schopni natáčet v autentických prostorách, protože varhany, klavír, orchestr, nebo pěvecký sbor potřebují přirozenou akustiku a ne suchý studiový dozvuk a pro potřeby dabingu, voiceoverů a dalších podobných projektů využíváme nahrávací studio k tomu určené. Veškerá zvuková postprodukce se odehrává ve vlastní střižně.

Za dobu svého trvání si studio udělalo své jméno zejména u klasických hudebních souborů a pěveckých sborů. V současnosti se studiem dlouhodobě spolupracují externí hudební režiséři (Jan Steyer, Radek Rejšek, Vojtěch Mojžíš), kteří dávají nahrávkám jen to nejlepší ze svých bohatých profesních zušeností.