O nás - Audiovizuální služby | Studio Chorus

O NÁS

Z historie do současnosti

Začátky studia se mohou datovat kolem roku 2001 ve skutečně provizorních prostorách, kdy jsem začal se zvukem experimentovat, asi jako většina nadšenců do zvuku: „Co se stane, když...“

Následovalo studium skladby na Konzeratoři Jaroslava Ježka a seznamování se se zvukovou technikou blíže, včetně pokusů o nahrávání. Díky častému působení u varhan v několika pražských kostelech se moje prvotní nahrávky věnovaly právě varhanám, pěveckým sborům a hudbě klasické.

Během dalších let nabývání zkušeností na půdě Českého rozhlasu, kde jsem pracoval jako zvukař ve vysílání ČRo 3 Vltava a o pár let později ve studiu v Karlíně ve literárně slovesné tvorbě. Zde jsem se seznámil s doc. Tomášem Zikmundem, který se stal mým „vedoucím zvukařem“. Díky této výtečné škole jsem se začal specializovat na nahrávání koncertů, pěveckých sborů, orchestrů a všeobecně klasickou hudbu. Další zkušenosti z oboru přišly i díky Filmové škole M. Ondříčka v Písku, pravidelným zvučením v dabingu a příležitostným natáčením na filmovém „placu“ u dokumentárních filmů.

V roce 2015 bylo zapotřebí natočit rozsáhlý projekt, který obsahoval i vícekamerové natáčení. Oslovil jsem tedy svého kolegu Jana Slavíka, výborného kameramana, režiséra a střihače v jedné osobě ke spolupráci a od té doby jsme začali služby nabízet spolu s dalšími kolegy nejen jako klasické nahrávací studio, ale jako audiovizuální služby.

VJ